רגע לפני שנכנס יום כיפור, למה שלא תפנקו את עצמכם עם עשרת הקליפים שעשו לנו את השבוע? U2, The Horrors, גריזלי בר, קורטני בארנט וקורט וייל, בל וסבסטיאן ועוד רבים וממש טובים ממתינים לצפייתכם.

10 הקליפים שעשו לנו את השבוע:
1. The Horrors – Something To Remember Me By
2. U2 – You’re The Best Thing About Me
3. Grizzly Bear – Losing All Sense
4. Courtney Barnett & Kurt Vile – Continental Breakfast
5. Belle & Sebastian – We Were Beautiful” Video
6. Ariel Pink – Time To Live
7. Rae Morris – Do It
8. Charlotte Gainsbourg – Rest
9. Shamir, The Dove & The Wolf, Sad13 and Queen of Jeans - Linger
10. Depeche Mode - Heroes

ה-Horrors, הם אחת הלהקות הכי טובות בעולם, להקה עם סאונד בומבסטי מנצ'סטרי משלה, ורצף מרשים של אלבומים מצוינים.
3 שנים אחרי 'Luminous', להקת הפוסט-פאנק חזרה עם אלבומה החמישי 'V', ממנו בולט במיוחד ההמנון הגרנדיוזי 'Something To Remember Me By' שנמשך כמעט 7 דקות. 
ההמנון הרוקיסטי ששם דגש על הסינתיסייזרים הוא אחד הקטעים הכי קליטים ששמענו מהם, ודי ברור לנו שגם אתם תתמכרו אליו לאחר שמיעה אחת בלבד. 


כמו למרבית חובבי המוסיקה בעולם יש לנו רגשות מעורבים לגבי U2.
אמנם אין וויכוח לגבי המוסיקה שהם עשו עד תחילת/אמצע שנות ה-90, אבל כמעט כל מה שהגיע מאז התקבל ברגשות מעורבים... אז כיף לשמוע אותם חוזרים לפשטות עם 'You’re The Best Thing About Me', הסינגל הראשון מאלבומם הבא 'Songs Of Experience' שייצא ביום הראשון של דצמבר (ויכלול גם את 'The Blackout' שנחשף לפני פחות משבוע).
נכון שמדובר בהמנון איצטדיונים כמיטב המסורת של הלהקה האירית, ובכל זאת אהבנו מאוד את חוסר היומרנות שהזכירה לנו תקופה תמימה יותר שלהם מתחילת שנות ה-80. 


גריזלי בר חזרו בחודש שעבר, לאחר 5 שנות שתיקה, עם 'Painted Ruins', אלבום שממצב אותם על הקו שבין האלטרנטיב לקליט, כנראה במקום הכי טוב עבור הלהקה בשלב זה של הקריירה שלה. וזה אומר שזה מרתק, מסעיר ומאתגר - ובו זמנית גם ממש מענג.
האלבום החמישי של הרכב הפולק הפסיכדלי כולל רצף מרשים של סינגלים ('Three Rings', 'Mourning Sound', 'Neighbors' ו-'Four Cypresses'), ואותו רצף ממשיך עכשיו עם 'Losing All Sense', שמקבל קליפ סוריאליסטי מרתק בהשתתפות 2 חברות טובות של הסולן: בוסי פיליפס ("דוסון קריק", "קוגר טאון") השחקנית הטראנסית אנט פרקל.


קורטני בארנט
 וקורט וייל מוציאים ב-13 באוקטובר אלבום משותף - ואיזה שילוב מדהים של כישרונות-על עכשוויים!

מ-'Lotta Sea Lice' שוחרר הקליפ ל-'Over Everything', ועכשיו מצטרף 'Continental Breakfast', בו האוסטרלית תופסת טרמפ על הסגנון המוכר והמענג של המוסיקאי האמריקאי. 


הרכב הפולק האהוב בל וסבסטיאן הפתיע לפני שנתיים וחצי עם האלבום הכי מגוון בקריירה שלו, כזה שלקח אותם לכיוון רקיד משהו. 
הם לוקחים צעד הרפתקני נוסף קדימה עם 'We Were Beautiful', המנון אלקטרו-רוק-קאנטרי עשיר שאפשר רק לקוות שמסמן את הכיוון של אלבומם הבא. 


נסיך הפופ האלטרנטיבי אריאל פינק הוציא הרגע את אלבומו החדש 'Dedicated To Bobby Jameson', שלוש שנים אחרי 'pom pom' שהביא אותו להופעה בתל אביב.
הקליפ ל-'Time To Live' הסהרהורי משהו נעשה ע"י הקולקטיב האוקריאני Gorsad.


כיף לגלות כאלה דברים יפים... ריי מוריס משחררת קליפ ל-'Do It', קטע אינדי-אלקטרו-פופ ממכר מהרגע הראשון מלווה בקליפ שעושה חשק לטוס מייד לניו יורק.
זהו הסינגל השני (אחרי 'Reborn') מאלבומה השני שצםוי לצאת רק בתחילת 2018.


שארלוט גיינסבורג הצרפתייה עומדת לשחרר אלבום שלישי, ראשון מזה 7 שנים (מאז 'IRM' שהפיק, כתב, מיקסס ושר בק).
שבוע אחרי הקליפ ל-'Deadly Valentine' מגיע זה של שיר הנושא 'Rest', קטע סקסי שהופק ע"י תומאס בנגלטר, שהוא מחצית דאפט פאנק. פרט אליו, שותפים לעשיית האלבום שייצא 
בנובמבר גם פול מקרטני, אואן פאלוט, קונאן מוקסקין ואחרים.  


לקראת סיום, בואו נבקר לרגע בסצנת המוסיקה בפילדלפיה, שם חבורה של מוסיקאים מקומיים, ביניהם שמיר ו-Sad13, מבצעים יחד את 'Linger' של הקריינבריז, אחת הקלאסיקות הגדולות של הניינטיז. התוצאה יפה, מעניינת וגם קצת מוזרה... 


ועוד חידוש אחד לסיום, הפעם ל-'Heroes' האייקוני של דיויד בואי, שחגג החודש 40 שנה.
דפש מוד ציינו את האירוע עם גרסת אולפן למה שהם מבצעים במרבית הופעותיהם בסיבוב ההופעות הנוכחי.  


> מדשדשים:
KlloDownfall
 OrelSanBasique
>>> לפינה של שבוע שעבר.