אמצע פברואר הוא נקודת ציון מרגשת במוזיקה הישראלית בכלל ובמוזיקה הנשית בפרט. שני אלבומים אישיים, מיוחדים ונדירים ביופיים עומדים לצאת לאוויר העולם ושתי האמהות המאושרות והנרגשות הן עלמה זהר ועינב ג'קסון כהן. (ויש עוד סיבה להתרגש כי כמובן שאתם נהנים מ-5% הנחה נוספת על הזמנה מוקדמת).

עלמה זהר - חיים משוגעים

עלמה זהר פורצת את גבולות הרוק-הנשי-הרך שהיה במובנים מסוימים אזור הנוחות שלה ומציגה אלבום נועז, חשוף, חצוף ולפרצוף. בגיל שבו כבר מותר לה לעשות מה שבא לה (הילדה בת ארבעים) היא מערבלת טקסט חזק עם ביט אלקטרוני, נגיעות אמהרית (ב"תפתח" המצוין עם גילי יאלו שהגיע למקום ה 5 ב apple music ספרד)  וגרוב ים תיכוני. הסאונד המרענן של "כחולת עיניים" המצוין שכבש את הפלייליסט הוא פרי שיתוף הפעולה בין עלמה זהר לבין דודו טסה וניר מימון. שיתוף פעולה פורה שנתן פירותיו גם ב"חיים שלי" המעולה וב"על החיים ועל המוות". עוד באלבום שיתופי פעולה עם שותפה ארוך השנים אסי איילון, עם המשורר שלומי חתוכה, רון בונקראילן דמרי ועוד.

עינב ג'קסון כהן - שני לבבות

בדצמבר האחרון סחפה עינב כהן ג'קסון את הרשת עם יציאת ״למזרח״ מאלבומה החדש שלווה גם בגרסת כוכבים מפוארת וגייסה בהצלחה 121% מהיעד של קמפיין ההדסטארט שלה. בהמשך יצא הסינגל השני ”שלוש אפשרויות“, אלו רק קדמו לצאת אלבומה השני ״שני לבבות״. במהלך השנתיים האחרונות עבדה על האלבום החדש עם נבחרת כישרונות משובחת, בתהליך קצת שונה מהרגיל: במקום להיכנס עם מפיק אחד לאולפן ולהקליט אלבום מהתחלה ועד הסוף, כל שיר ביקש לעצמו משהו אחר והוביל את הדרך. שירים שהתחילו קטנים ועדינים על הפסנתר התרחבו והתכווצו, שינו צורה וצבע, טיילו בין אולפנים ופגשו את דניאלה ספקטורהילה רוחדניאל שהם, דאנה איבגי, אביב משולםעידית מינצראבנר קלמר, יהודה עדר ועוד רבים וטובים – כולם שותפים ביצירה המרגשת.