"את ארבעת האלבומים הראשונים שלי עשיתי עבור עצמי, אבל את זה עשיתי עבור המעריצים", אומרת לנה דל ריי על אלבומה החדש.
למרות שבשמיעות שטחיות אפשר לטעות ולחשוב שדל ריי חוזרת על עצמה, ויש רבים שיגידו שהיא באופן כללי די מרדימה, העובדה שהיא שיחררה חמישה אלבומים מצליחים בחמש שנים הוא הישג מדהים עבור כל כוכב פופ בימינו, ואת זה אי אפשר לקחת ממנה את זה. 
נראה שבתקופה הנוכחית ישנה ציפייה בלתי הגיונית מאמן לגוון ולשנות סגנון מאלבום לאלבום, והמוסיקאית עם הפרסונה האניגמטית ממש לא מתעלמת מזה, תוך שהיא ממשיכה לייצר את אותו
רטרו חלומי שהפך אותה לאחד השמות החמים בעולם המוסיקה בעשור הנוכחי.


'Love' היתה הסנונית הראשונה שבישרה על בואו של האלבום החדש, כזו שהזכירה לנו שגם אם אין חדש תחת השמש של לנה, היא עדיין יודעת לייצר שירים ממש יפים. אחרי בלדת הפופ הזו שפותחת את האלבום, 
מגיע הדואט 'Lust For Life' עם  The Weeknd, שהוא בדיוק מה שהיינו מצפים משילוב בין שני כוכבי על אינטלגנטים שכאלה, ורק לא ברור איך הוא לא כבש את פסגות מצעדי המכירות בעולם.
עם 16 שירים שנמשכים יחד כ-71 דקות היה נראה בשמיעה ראשונה שסינון היה עושה טוב לאלבום, אבל בשמיעה שנייה מתברר משהו די מדהים: אין כאן אפילו שיר אחד לא ראוי. 'God Bless America – And All The Beautiful Women In It', '13 Beaches', 'Cherry' - היכולת לייצר רצף כזה של המנונים ממש לא מובנת מאליה.
קחו למשל את הרצועה התשיעית 'Coachella – Woodstock in My Mind' -  אי אפשר לשים על זה את האצבע, אבל מדובר בקלאסיקה על-זמנית מיידית שמדגישה את כוחה של דל ריי ביצירת קטעי אווירה עם ערך מוסף. 
חייבים להתעכב גם על 'Get Free' החותם את האלבום, שמדגים את היכולת שלה להשתנות מספיק כדי לצבור קהלים חדשים, ועדיין לא להשתנות יותר מידי כדי להחזיק במשוכנעים.
נכון שהלחנים שלה לפעמים צפויים ואפילו נשמעים מוּכרים (את אותו 'Get Free' היא חייבת לבצע בהופעות יחד עם 'Creep' של רדיוהד, ומי שיקשיב יבין), אבל ממש אי אפשר להגיד שהיא עומדת במקום, הפעם בעיקר בזכות שיתופי פעולה מעניינים עם מגוון אמנים רחב הכולל את סטיבי ניקס, שון לנון, Playboi Carti ואפילו הראפר A$AP Rocky ב-'Summer Bummer' ו-'Groupie Love'. 


לאחר כמה האזנות מעמיקות את
 התחושה שיתכן שהוא ארוך מידי, וברצף אפילו נשמע מעייף, מחליפה תחושת עונג מהאזנה לפסקול מפתה המשלב באופן מתוחכם בין דרים פופ, אינדי-פולק, R&B וקצת קאנטרי.
5 שנים אחרי אלבום הבכורה, ושנתיים אחרי 'Honeymoon', דל ריי היא כבר מכונת ייצור לאלבומיים חלומיים, וכל כל מי שחשב שהיא לא תחזיק מעמד צריך לאכול את הכובע. בעקביות מרשימה, דל ריי מיצירת אלבומים מלנכוליים ומוקפדים עם מספיק עניין וחידושים כדי שזה לא ישעמם את מעריציה, ולמרות ההצהרה שלה שפתחה את ההמלצה, הוא כנראה ישיג לה גם הרבה מעריצים חדשים.
(Lust For Life - Lana Del Rey, הליקון 2017, נכתב ע"י: ארז לוטרינגר)