53 שנים אחרי שהשתתפה לראשונה בתחרות האירוויזיון - פורטוגל זכתה הערב (13.5) לראשונה במקום הראשון, עם לא פחות מ-758 נקודות. למעשה, זו הפעם הראשונה שהמדינה מגיעה אל חמשת הראשונים אחרי שבשיאה הגיעה עד המקום השישי ב-1996.
הזכייה התאפשרה בזכות הזמר המיוחד סאלבדור סוברל, עם 'Amar Pelos Dois', שיר פסקולי קסום שבלט מאוד בתחרות בשל היותו כל כך יוצא דופן השנה (ואחד הבודדים שלא בוצע באנגלית). לאחר הזכייה, הזמר עלה על הבמה עם אחותו לואיסה, שגם כתבה והלחינה את השיר - והיא אפילו הצטרפה אליו לביצוע השיר הזוכה. היא, אגב, החליפה אותו בחזרות הראשונות בהן לא השתתף בשל בעיות בריאותיות.


אל המקום השני הגיעה בולגריה, עם הבלדה העכשווית 'Beautiful Mess' של קריסטיאן קוסטוב בן ה-17, שקיבל 615 נקודות.
אל המקום השלישי הגיעה מולדובה ('Hey Mamma' המאוד מדבק של Sunstroke Project) בהפרש גדול מה-2 הראשונים (374 נקודות) ואחריהם הגיעו בלגיה (בלאנץ' היהודיה שקיבלה 363 נקודות על שירה האפל, כנראה העכשווי ביותר בתחרות), שבדיה (344 נקודות), איטליה (שהובילה את ההימורים והסתפקה במקום השישי), רומניה, הונגריה, אוסטרליה ונורבגיה. ומי במקום האחרון? ספרד (5 נקודות בסה"כ), כשלפניה גרמניה והמדינה המארחת [התוצאות המלאות כאן]. 
ישראל, שפתחה את החתחרות, הגיעה אל המקום ה-23 בלבד עם 39 נקודות (בעיקר מבולגריה, מלטה וצרפת), למרות שבחצי הגמר השני שהתקיים ביום חמישי (11.5) הגיעה אל המקום השלישי המכובד עם 207 נקודות. פורטוגל זכתה גם בחצי הגמר הראשון שהתקיים ביום שלישי (9.5), ובולגריה זכתה בחצי הגמר השני, כשאחריה מולדובה.
חצאי הגמר חזו באופן די מדויק את התוצאות הסופיות, אז איך זה שאמרי זיו לא הצליח יותר עם 'I Feel Alive' המקפיץ? ייתכן שזהו המיקום הפחות טוב בסדר השירים (שיר מס' 1 בגמר לעומת היותו השיר החותם בחצי הגמר), ייתכן שזו היתה השנה הלא נכונה לשלוח שיר שמח וקצבי, וייתכן שפשוט לא אוהבים לתת לישראל נקודות בגמר... בכל מקרה, אמרי העניק שני ביצועים טובים, ולמרות שהשיר אולי קצת אירוויזיוני ומתאמץ מידי, בטומ שלא הגיע לו להגיע אל המקום הרביעי מהסוף.
כ-200 מיליון צפו בתחרות שהתקיימה בקייב שבאוקראינה, ומעניין לגלות האם ישראל תשתתף גם בשנה הבאה, לאחר סגירת הערוץ הראשון. עופר נחשון, שמסר את תוצאות הניקוד של ישראל בתחרות הודיע שרשות השידור נסגרת לאחר 44 שנה (ואכן, התחרות היתה השידור האחרון בהחלט שלה), והיו כאלה שחשבו שישראל למעשה מודיעה שהיא פורשת מהאירוויזיון.