לא קל ליצור אלבום שנכנס לפנתיאון. בטח כשאתה אמן ישראלי. בטח ובטח אלבום שלוקח לו רק 10 שנים לעשות את זה. לנעם רותם זה קרה. ב-2007 רותם שחרר את אלבום הסולו השני שלו "עזרה בדרך". אלבום המכיל טקסטים אישיים, ומורכב ברובו משירים שנכתבו על ידי רותם כשאשתו הייתה חולה בסרטן. אחד השירים הוא גרסת כיסוי עברית לשירו של לו ריד "Sword of Damocles", בשם "חרב דמוקלס". השירים עוסקים במחלות ובמוות, וחלקם מוקדשים לידידים ומכרים של רותם שנפטרו, ביניהם הסופר ואיש הרדיו אורי לוטן, שלו הוקדש השיר "ללכת כמו אריה". מתוך האלבום יצאו הסינגלים "עולה ויורד", שנכתב בהשראת השירים I Hung My Head ו-Hurt של ג'וני קאש (במקור של סטינג וניין אינץ' ניילז, בהתאמה), והסינגל "לפני תהום", שנכתב לזכרה של מירי בן יוסף.

עם צאתו, זכה "עזרה בדרך" למיטב השבחים ואהבת הקהל, שהובילו לסיבוב של כ-200 הופעות(!), לתואר "אלבום השנה" ובחירתו כאחד מחמשת "אלבומי העשור" במשאל גלי צה"ל. ולא סתם. כי "עזרה בדרך" הוא יצירה מוזיקלית נדירה, יפייפיה וחד-פעמית שכמוה לא מוצאים על מדף התקליטים מדי יום. בטח שלא בעברית.

עכשיו, עשר שנים אחרי, "עזרה בדרך" עבר מאסטרינג מחודש והוא יוצא במהדורה מיוחדת על גבי ויניל, יחד עם קוד הורדה דיגיטלי' לאלבום כולו (כדי שתוכלו לשמוע אותו בכל מקום שתרצו) ועוד בונוס EP בשם "עוד עזרה בדרך" עם ארבעה קטעי בונוס, המעניקים הצצה חשובה ומעניינת לתהליך העבודה על האלבום:
1. "כמו רוח" – 2006, הוקלט בבית של אסף תלמודי שמנגן על פסנתר, לצידו אוהד קוסקי ונעם רותם על גיטרות.
2. "אחד לאחד" – 2005, הקלטה ועיבוד אלדד גואטה שניגן על כל הכלים, מלבד גיטרות (נעם רותם).
3. "עזרה בדרך" – 2006, הוקלט באולפני גרם אסף תלמודי פסנתר, אוהד קוסקי ונעם רותם גיטרות.
4. אין לזה סוף – 2006, הקלטה ועיבוד אלדד גואט

נעם רותם הוא אחד המוזיקאים החשובים שיש כיום בישראל. צריך לשים לב טוב לכל יצירה שיוצרת ממנו, כי אולי שם מסתתרת הקלאסיקה הבאה. ואם אתם מחפשים יצירה שתעניק לכם הרבה יותר מעוד שיר פופ מתקתק, אתם חייבים "עזרה בדרך".