תוך כדי האזנה לאלבום החדש של Elbow עלתה שוב אחת השאלות הגדולות שעומדות בפני כל מוסיקאי ומעריציו: האם אמן מצליח צריך להמשיך ולעשות את אותו דבר טוב שהוא כבר מתמחה בו, או לצאת מאיזור הנוחות, להפתיע ואולי אפילו להדהים עם כיוון אחר, ובכך אולי להשיג מעריצים חדשים (ולקחת בחשבון שחלק מהוותיקים ינטשו).
התשובה כמובן מורכבת ותלוייה בעיקר באותו כיוון חדש, ראו מקרה קולדפליי שעברו לכיוון פופי, ולמרות שהם ממשיכים לזכות בהצלחה מסחרית, הם גם ננטשו ע"י רבים ממעריצהם בתחילת הדרך וחלק יגידו שבתהליך הפכו להיות אחת הלהקות השנואות בעולם.
במקרה של Elbow, אחרי שישה אלבומים חזקים המעריצים כבר די יודעים מה הם עומדים לקבל... וזה לא מעט: אותו רוק מלודי חם ומנחם שלא גולש למחוזות השמאלץ (או במילים אחרות: קולדפליי של אלבום הבכורה). 
זה בעיקר מה שמרכיב את 'Little Fictions', ואם לרגע מצליחים להתנתק מכל הדיון הזה, ומקשיבים לאלבום כמו מישהו ששומע את הלהקה הבריטית בפעם הראשונה, אז זה אמנם לא פורץ דרך, אבל אין ספק שמדובר באלבום נפלא של להקה מנוסה ומשובחת.


האלבום נפתח עם הסינגל '(Magnificent (She Says' - קטע אולי קצת צפוי, ונשמע בדיוק כמו שיר טיפוסי של אלבו, אבל הוא תזמורתי, סוחף, ובמילה אחת – magnificent!
גם ההמשך לא מאכזב עם כמה מהשירים הכי יפים שהלהקה יצרה בשנים האחרונות, בראשם 'All Disco', 'Head For Supplies' ובלדת הפסנתר 'Montparnasse'. 
ובכל זאת, אלבו מצליחים להפתיע, בעדינות ובזהירות. 'Gentle Storm' ,'Trust the Sun' ו-'K2' הן בלדות גרוביות שמבחינת השימוש הבולט בכלי ההקשה קצת סוטות מהקו הרגיל של הלהקה, ככל הנראה בזכות הרענון עם המתופף החדש אלכס ריבס, שהחליף את המתופף המייסד ריצ'ארד ג'אפ, שעזב בתחילת 2016 לטובת פרוייקטי סולו.
וזה לא נגמר כאן, כי היצירה האֶפית של האלבום היא שיר הנושא בן ה-8 וחצי דקות, שמהווה דוגמה מעולה לאותה יצירתיות שחלקנו מצפים לשמוע מהם בשלב זה: מצד אחד אותו סאונד מוכר ואהוב, ומצד שני תוספת קריפית מענגת ומפתיעה שמשתוללת ב-2 וחצי הדקות האחרונות של השיר.


3 שנים אחרי 'The Take Off And Landing Of Everything' (כאשר שנה אח"כ יצא האי.פי 'Lost Worker Bee' ואלבום הסולו של גאי גרייבי 'Courting The Squall' שגם הספיק להתחתן), אלבו הוציאו אלבום שמציג בדיוק את מה שהם עושים הכי טוב כבר יותר מ-2 עשורים - רוק אלטרנטיבי מעט מיושן אבל מענג - ומכיוון שאין בעולם עוד להקה שעושה בדיוק את זה, מזל שיש אותם. ייתכן אפילו שזהו אלבומם הטוב ביותר מאז 'The Seldom Seen Kid' האגדי.
אלבו, אחת הלהקות הכי עקביות בתעשיית המוסיקה, מגישה למעריציה עוד אלבום
 אופטימי, אלגנטי ויפהפה, עם הנשק הלא כל כך סודי שלה: גיא גרייבי עם קול הטנור המופלא.
(
Little Fictions' - Elbow', הליקון 2017 [גם בויניל], נכתב ע"י: ארז לוטרינגר)