היא אמנם הוציאה אוסף כפול (2015) ואלבום פרסי מצליח (2011), אבל 9 שנים ארוכות עברו מאז הוציאה ריטה את אלבומה האחרון "רמזים".   
מאז, הזמרת הענקית אוספת חומר לאלבומה התשיעי, כאשר רק לפני חודש נחשף קליפ לסינגל הראשון "חבר של פעם", אותו כתב נעם חורב והלחין לורן פלד.


"תשע שנים אני עובדת על האלבום הזה. תשע שנים בהן אספתי מילה למילה, שורה לשורה, מעכלת, שרה, מקליטה, מוחקת, מקליטה מחדש, מעמיקה, שואלת, מתחרטת, מתלהבת, מתאהבת, שוב מוחקת, לפעמים אפילו כבר מתביישת בחוסר היכולת שלי להביא תוצאות יותר מהירות, ושוב הלוך וחזור", היא מספרת. "
במשך התקופה הזו לקחתי הפסקה של שנה, בה הקלטתי את האלבום בפרסית, "השמחות שלי", ושוב חזרתי לחיפוש, מה באמת אני רוצה לומר ולתת לעצמי ולכם ובעיקר מה שלמדתי בשנים הללו - שלמילים יש כוח! אנחנו בוראים מציאות עם כל מה שאנחנו אומרים. מילים יכולות להיות סוג של תפילה ובריאה ולכן טקסטים שהיה בהם סוג של בשורה רעה, חולשה וחוסר אונים לא נכללו במה שרציתי לשיר באלבום הזה". 
"בחרתי לשיר באלבום הזה טקסטים שעוסקים בהתגברות הרוח על הקשיים והמשברים שהם חלק מהמציאות של חיינו. השאלה היא לאן אנחנו לוקחים את הקשיים הללו - אם לחוסר אונים או כמו שבסינית, אותה מילה מכונה גם משבר וגם הזדמנות. הייתי רוצה שהשירים באלבום הזה יהיו סוג של "תוסף" או זריקת עידוד להתמודדות עם הקרוסלה הזאת של חיינו. עם השנים אני מגלה שניסים קורים בחיינו גם במציאות היומיומית שלנו. אלו לא ניסים שמכריזים על עצמם ברעש גדול ובתרועה, אלא ניסים שקופים למראה ועדינים ככנפיים של פרפרים. הם מתרחשים בנו ומסביבנו, בפרטים הקטנים, ועלינו מוטל להבחין בהם, להוקיר ולהודות. האלבום הזה נקרא "ניסים שקופים" על שם אחד הטקסטים שכתבתי לאלבום. אמנם אחרי כמעט עשור, והנה אני מרשה לעצמי סוף סוף ללדת את התינוק הלא צעיר הזה שיקר ללבי כל כך, אולי אפילו יותר מהאחרים, דווקא בגלל מתנת התובנות שהוא טומן בחובו".
האלבום החדש שייצא בעוד שבוע (7.8) יכלול 
10 שירים שנכתבו והולחנו על ידי צרויה להב, רחל שפירא, מורן דוד, ניצן קייקוב, דודי בר דוד, תומר הדדי, אלנתן שלום, תומר ממיה, אלדד ציטרין, משי קלינשטיין, נעם חורב, לורן פלד וריטה עצמה. על ההפקה המוסיקלית אמונה נבחרת מוכשרת של מפיקים ביניהם: גלעד שמואלי, אייל קצב, פטריק סבג, תומר בירן, ניצן קייקוב ולורן פלד.
לפני שנתיים שיחררה ריטה אלבום אוסף כפול מצליח שכלל את הלהיטים מכל האלבומים ועוד כמה שירים שהתפזרו במשך השנים. 
האוסף יצא כ-30 שנה אחרי שיצא אלבום הבכורה הכחול והסופר-מצליח (יותר מ-120,000 עותקים) "ריטה", שכלל את "שביל הבריחה", "שיר אהובת הספן", "הכניסיני תחת כנפיך", "בגידה", "לבכות" ו"עבד של הזמן". 
3 שנים אחרי אלבום הבכורה (שנחשב עד היום לאלבום הבכורה הנמכר ביותר בישראל) הגיע "ימי התום", שהגיע למעמד של פלטינה משולשת ומוגדר כאחד מאלבומי המופת שנעשו אי פעם. זמן קצר אח"כ, ריטה נבחרה ליצג את ישראל באירוויזיון עם השיר "שרה ברחובות".
ב-1994, כ-6 שנים אחרי "ימי התום", יצא האלבום השלישי "אהבה גדולה", שהגיע במהירות גם הוא למעמד של פלטינה משולשת. אחרי "תחנות בזמן" שמכר כארבע פלטינות, ב-1999 הגיע האלבום הרביעי והכפול "תפתח חלון", שנחשב לאלבום היקר ביותר שנעשה בישראל ומכר עד היום כ-5 אלבומי זהב. במרץ 2003 יצא אלבומה השישי "חמצן", שלא זכה להצלחה לה היא היתה רגילה עד אז.
בינואר 2008 יצא האלבום השביעי "רמזים" בהפקת עברי לידר וגדי גידור, שמכר יותר מ-50,000 עותקים בזכות להיטים כמו "מחכה" ו"אחרי שאהב". 
אלבומה האחרון היה "השמחות שלי" מסוף 2011, אלבום המושר כולו בפרסית שזכה להצלחה עם מכירת למעלה מ-20,000 עותקים בזמן קצר. ב'מוסיקה נטו', האלבום כבש את פסגת מצעד המכירות אחרי שזכה לביקורת מפרגנת ולתואר "אלבום החודש".
בנובמבר הקרוב תצא ריטה במופע חדש הנושא את שם אלבומה החדש, שנמכר בשבוע הקרוב במחיר הזמנה מוקדמת מיוחד: 47.40 ₪ בלבד (במקום מחיר מומלץ לצרכן של 59.90 ₪).