מה כבר אפשר להוסיף ולומר על אלבום הבכורה של Blood, Sweat & Tears מ-1968, קונצנזוס מקיר דיסקים אחד לקיר תקליטים אחר ואחד האלבומים הגדולים ביותר אי פעם? אולי רק נזכיר את מה שחובה להזכיר ונשלח אתכם לצלול בו שוב.

Child Is Father To The Man נפתח באינטרו משוגע של בן דקה וחצי ואחריו מגיעה אחת הבלדות היפות ביותר אי פעם - I Love You More Than You'll Ever Knowאל קופר, בתפקיד הסולן ונגן הקלידים של ההרכב, הוא בשיאו האומנותי בשיר הנ"ל ובאלבום בכלל.

האלבום הזה אולי נתפס כאלבום בלוז-רוק ג'אזי או אלבום ג'אז-רוק בלוזי, אך למעשה הוא הרבה יותר אקלקטי ויש בו גם לא מעט פסיכדליה, רוק מתקדם ופולק. כמו למשל בביצוע יפהפה ל-Morning Glory של טים באקלי שמי ששר בו הוא דווקא גיטריסט-העל של ההרכב, סטיב כץ שבהחלט מככב בו גם כשהוא לא שר. ובכלל, הנגינה, העיבודים וההפקה הם בסטנדרטים אחרים ממה שהמוזיקה המודרנית הכירה קודם לכן. יש גם ביצוע מקורי במיוחד ל-Without Her של הארי נילסון שנולד בחטא משום שהונחת מלמעלה ע"י חברת התקליטים, ועדיין מדובר בגרסת כיסוי מבריקה.

האלבום לא הצליח מבחינה מסחרית בזמן אמת אבל הפך עם השנים לנכס צאן ברזל של המוזיקה המודרנית שהשפעותיו לא פסחו על אף סגנון מוזיקלי. ממש עוד מעט (ב-21 בפברואר 2018 אם להיות מדויקים) ימלאו לו חמישים שנה. מכיוון שהתאריך הזה מגיע עוד רגע, וההקלטות עצמן היו ממש בימים אלו (רק לפני חמישים שנה), ראוי להתחיל לחגוג לו מעכשיו. ויפה שעה אחת קודם.