בסוף זה עניין של טעם וזה מה שהופך את סיכומי השנה של חנויות ואתרי המוזיקה בעולם למרתקים. כל אחד ורשימת הטופ 10 האחרת שלו ואנחנו, כמאזינים ואוהבי מוזיקה, רק מגלים פנינים שלא הכרנו במגוון טעמים וצבעים ויכולים לבחור את זה שנרצה ליהנות ממנו.

Rough Trade החלו כלייבל תקליטים עצמאי (הסמית'ס היו שלהם) וכיום הם רשת אנינה של חנויות מוזיקה באנגליה ובארה"ב. גם הם פרסמו עכשיו את רשימת אלבומי השנה שלהם. אז בואו ניתן הצצה ונראה במי נוכל וכדאי להתאהב גם פה אצלנו. את חלקם גם תוכלו להשיג אצלנו.

 1. ALDOUS HARDING - PARTY
  מאז שהציתה את הסקרנות עם אלבום הבכורה שלה שיצא לפני שנתיים, אלדוס הרדינג נודעה בזכות השירים הכנים שלה, המגע העדין של המילים ושירים שמוגשים בשילוב מרתק של שנינות ואימה שקטה. האלבום השני של הזמרת הניו זילנדית, שהופק על ידי ג'והן פריש (שעבד עם פי ג'יי הארווי), הציג כישרון חדש שנכנס למקום בו קייט בוש בדרך כלל מסתובבת. 


 2. RYAN ADAMS - PRISONER
  ריאן אדאמס חזר עם אלבום האולפן ה-16 שלו בוא הוא עושה ספירת מלאי של האמנים שהשפיעו עליו, כמו AC/DC, ברוס ספרינגסטין, ברוס הורנסבי ו-ELO. אדאמס כתב במקור כ-80 שירים לאלבום ועבד עם המפיק האגדי Don Was כדי לצמצם אותם ל-12 בלבד. האלבום מקפיץ, מלודי ורובו בקצב גבוה. וכמו תמיד, המילים שולטות בסיפור של האלבום, והן רציניות בדרך כלל. 12 השירים שמרכיבים את האלבום נולדו חלקם כבר בתקופת אלבומו מ-2014.


 3. BJORK - UTOPIA
  המוסיקאית האיסלנדית הכל כך ייחודית חוזרת עם אלבום עשירי, היוצא כשנתיים וחצי אחרי 'Vulnicura' היפהפה. לא שציפינו ממנה לפחות, אבל הקליפ לסינגל הראשון 'The Gate' כולו פנטזיה צבעונית הזוייה והוא מהמם ויזואלית. על האלבום היא עבדה עם מפיק הדאנס הונצואלי-ניו יורקי Arca (שעבד עם FKA Twigs וקנייה ווסט) והמפיק האלקטרוני הבריטי המסקרן The Haxan Cloak (בובי קרליק).


 4. BIG THEIF - CAPACITY
  להקת האינדי רוק מברוקלין, ניו יורק הוציאה השנה את אלבומה השני שהוקלט בחורף מושלג, בו הם מציגים דמויות שונות של נשים העוסקות במורכבות של הזהות - לפעמים מסוכנת וסקרנית, אך תמיד מלאת אמונה. אדריאן לנקר, הסולנית ונגנית הגיטרה, מראה לנו את הצד העדין של להיות פתוח. רוב השירים באלבום נוגנו בפעם הראשונה באולפן ההקלטות. "יש חשיכה חשוכה יותר ואור מואר יותר באלבום הזה", מסבירה לנקר. "השירים מחפשים משמעות עמוקה יותר של הכרה עצמית, לחבק את העולם שבפנים ובחוץ. אני חושב שהאלבום הזה חוקר את הכאב מבחוץ". ותודה לירדן שגילתה לנו שמקס אולארצ'יק הישראלי הוא בסיסט הלהקה.


 5. COLTER WALL - COLTER WALL
  הרבה חברות תקליטים רצו שקולטר וול יוציא את אלבום הבכורה שלו אצלן, ושמיעה אחת שלו תסביר לכם למה. הזמר בן ה-21, שנשמע כאילו מאחוריו כבר לפחות 40 שנות ניסיון, מגיש עם קול הבריטון שלו והמילים מספרות הסיפורים אלבום שגם ג'וני קאש היה שמח להיות חתום עליו. ווך משלב פולק, גיטרות בלוגראס, בנג'ו, מקצב תופים אחיד ומילים שמעוררות מחלוקת לפעמים. אם זאת ההתחלה, מעניין מה יהיה ההמשך.


 6. CIGARETTES AFTER SEX - CIGARETTES AFTER SEX

 7. THE BIG MOON - LOVE IN THE 4TH DIMENTION

 8. JANE WEAVER - MODERN KOSMOLOGY

 9. THUNDERCAT - DRUNK

 10. HERE LIES MAN - HERE LIES MAN