אחת העובדות היותר תמוהות בהיסטוריה של המוסיקה הישראלית הוא שעד היום לא יצא אוסף להיטים של ריטה.
נכון, הדיווה המקומית הוציאה ב-1995 את "תחנות בזמן", אלבום שכלל שירים שהתפזרו ולא הופיעו בשלושת אלבומיה הראשונים, אבל לשאלה שנשאלת מידי בפעם בחנויות לגבי "אוסף של ריטה" התשובה היתה עד כה שלילית, להפתעת הלקוחות. 
אז הנה זה סוף סוף קורה, 30 שנה אחרי שיצא אלבום הבכורה הכחול והסופר-מצליח (יותר מ-120,000 עותקים) "ריטה", עם "שביל הבריחה", "שיר אהובת הספן", "הכניסיני תחת כנפיך", "בגידה", "לבכות" ו"עבד של הזמן". 
ב-13 באוגוסט ייצא אלבום האוסף הכפול, שיכלול את הלהיטים מכל האלבומים ועוד כמה שירים שהתפזרו במשך השנים. 
"אני יושבת לערוך את האוסף הזה ויוצאת למסע רגשי. החוויות והזיכרונות שחבויים בכל שיר ושיר מציפים אותי. אני יודעת שהשירים האלו הפכו לפסקול חוויותיהם וחייהם של הרבה אנשים, ואני מתמלאת הכרת תודה על הזכות הנדירה הזאת שנפלה בחיקי ולא שוכחת ולו לרגע", אמרה ריטה.


ריטה יהאן-פרוז נולדה באיראן ועלתה לישראל בגיל שמונה. 1985 היתה שנה גדולה מאוד עבורה: היא סיימה לשרת בצבא, החלה ללמוד משחק בבית הספר "בית צבי" והוחתמה (עם בעלה דאז רמי קלינשטיין) על חוזה הקלטות בחברת התקליטים החדשה "הליקון".
שנה אח"כ, ריטה כבר הפכה 
לכוכבת המדוברת ביותר בישראל בעקבות הופעתה בקדם אירוויזיון עם השיר "שביל הבריחה". באותו זמן יצא אלבום הבכורה "ריטה", שנחשב עד היום לאלבום הבכורה הנמכר ביותר בישראל. 
ב-1988 הוציאה ריטה את אלבומה השני "ימי התום", שהגיע למעמד של פלטינה משולשת ומוגדר כאחד מאלבומי המופת שנעשו אי פעם. זמן קצר אח"כ, ריטה נבחרה ליצג את ישראל באירוויזיון עם השיר "שרה ברחובות".
ב-1994, כ-6 שנים אחרי "ימי התום", יצא האלבום השלישי "אהבה גדולה", שהגיע במהירות גם הוא למעמד של פלטינה משולשת. אחרי "תחנות בזמן" שמכר כארבע פלטינות, ב-1999 הגיע האלבום הרביעי והכפול "תפתח חלון", שנחשב לאלבום היקר ביותר שנעשה בישראל ומכר עד היום כ-5 אלבומי זהב. במרץ 2003 יצא אלבומה השישי "חמצן", שלא זכה להצלחה לה היא היתה רגילה עד אז.
בינואר 2008 יצא האלבום השביעי "רמזים" בהפקת עברי לידר וגדי גידור, שמכר יותר מ-50,000 עותקים בזכות להיטים כמו "מחכה" ו"אחרי שאהב". 
אלבומה האחרון היה "השמחות שלי" מסוף 2011, אלבום המושר כולו בפרסית שזכה להצלחה עם מכירת למעלה מ-20,000 עותקים בזמן קצר. ב'מוסיקה נטו', האלבום כבש את פסגת מצעד המכירות אחרי שזכה לביקורת מפרגנת ולתואר "אלבום החודש".
במהלך השנים, ריטה הופיעה ללא הפסקה (כולל המופע הגרנדיוזי 'One' מ-2006) והשתתפה במחזות זמר והצגות כמו "גברתי הנאווה", "אילוף הסוררת", "חתולה על גג פח לוהט", "שיקאגו" ו-"אלף נשותיו של נפתלי סימן טוב". בנוסף, ב-2010 היא הוציאה את ספר הילדים "הלב של שירז". 
במהלך השנים, ריטה עשתה כמה נסיונות לקריירה בינלאומית: כבר ב-1987 היא הוציאה בגרמניה אלבום בינלאומי בשם 'Breaking Those Walls', שכלל שירים מאלבומה הראשון שתורגמו לאנגלית. ב-2000 יצא האלבום 'Time For Peace' וב-2009 שוחררה בארה"ב 'Love Has Begun', גרסה באנגלית ללהיט "בוא", שהושמעה ביותר מ-50 תחנות רדיו והגיעה לראש מצעד ה-Adult Contemporary וה-Indie שם.
מאז יצא האלבום בפרסית, ריטה שיחררה את השירים "מים צלולים" (ריטה כתבה, עינן פרל הלחין וגלעד שמואלי הפיק) ו"מתי בפעם האחרונה" (נועם חורב כתב, סגיב כהן הלחין ותומר בירן הפיק), שצפויים להיכלל באלבומה התשיעי העתידי.