כריס קורנל, סולן סאונדגארדן וחבר אודיוסלייב ו-Temple Of The Dog, נפטר אתמול (17.5.17) במפתיע בדיטרוייט בגיל 52, בזמן שהוא נמצא בסיבוב הופעות.
עדיין לא פורסמה סיבת המוות של הרוקר המוכשר והפורה שהופיע בישראל ב-2009, 2014 (עם סאונדגארדן המאוחדת) ובשנה שעברה (בהיכל התרבות בתל אביב ובקיסריה). 
קורנל התחיל את הקריירה שלו כסולן ההרכב הסיאטלי סאונגארדן. יחד עם נירוונה, אליס אין צ'יינס ופרל ג'אם, הלהקה נחשבת לאחת מהלהקות שהובילו את "מהפכת הגראנג'" שהתרחשה במהלך שנות ה-90. 
ההרכב הוציא 5 אלבומים, ביניהם 'Superunknown' (עם הלהיט 'Black Hole Sun'), שמכר למעלה מ-9 מיליון עותקים וזיכה אותו ב-2 פרסי גראמי. סאונגארדן פורקה ב-1997 אחרי שהוציאה את האלבום 'Down On The Upside' בעקבות מתחים בין חברי הלהקה. 
באמצע, הוא הוציא אלבום עם חבריו מסאונגארדן וחברים מפרל ג'ם תחת השם Temple Of The Dog.


ב-2001 הצטרף קורנל לסופרגרופ אודיוסלייב, שמכרו מיליונים משלושת אלבומיהם בזכות להיטים כמו 'Original Fire', 'Like A Stone' ו-'Cochise'. אלבומם האחרון היה 'Revelations' מ-2006. 
את ההרכב הוא עזב בתחילת 2007 בשל "קונפליקטים אישיים בלתי ניתנים לגישור והבדלים מוסיקליים". 
ב-1999 קורנל הוציא את אלבום הבכורה 'Euphoria Morning' ורק ב-2007, כמעט 8 שנים אחרי, יצא אלבום הסולו השני שלו 'Carry On', שכלל את שיר הנושא מהסרט "קאזינו רויאל" מסדרת ג'יימס בונד ('You Know My Name') וביצוע איטי ומפתיע ל-'Billy Jean' של מייקל ג'קסון
אבל אם המעריצים חשבו שההפתעות נגמרו, הגיע האלבום השלישי 'Scream' ויצר שרשרת תגובות חסרות תקדים. סולן ניין אינץ' ניילס טרנט רזנור אמר על האלבום: "מכירים את ההרגשה שאתם מקבלים כשמישהו מביך את עצמו מאוד עד שזה גורם לכם להרגיש לא נוח עם זה", והרגיז מאוד את קורנל.
ב-2012 סאונדגארדן התאחדה והוציאה את אלבומה השישי 'King Animal', ואלבומו האחרון של קורנל היה אלבום הסולו החמישי שלו 'Higher Truth', שלדבריו נוצר בהשראת "ניק דרייק, דניאל ג'ונסטון והביטלס של תקופת האלבום הלבן".
בעיתוי מצמרר, ממש מחר תצא בדיסק כפול ותקליט כפול (+דיסק) מהדורת 25 השנה לפסקול "סינגלס" הכולל כמה קטעים נדירים של קורנל.