תעשיית המוסיקה המקומית מנצלת היטב את השקט היחסי באגף הבינלאומי (עקב חגיגות חג המולד והסילבסטר), וב-2017 שרק התחילה כבר ספרנו כ-15 אלבומים ישראליים חדשים, לחלקם חיכינו בציפייה דרוכה כבר הרבה זמן.
אחרי שבשבוע האחרון של 
2016 יצאו האלבומים של עברי לידר ועופר מאירי (49.90 ₪) ועמיר בניון (49.90 ₪), ובתחילת החודש הצטרף האלבום המשובח (חכו לסיכום אלבומי החודש) של סולן ISAIAH לשעבר תומר ישעיהו, (רק 39.90 ₪), השבוע יצא האלבום השישי של התקווה 6 (49.90 ₪), האלבום הרביעי של עידן עמדי (39.90 ₪), וגם מהדורות ויניל נוצצות ליצירות המופת "האבודות" של רן אלירן ("הפסיכאדלי") ודני מסנג.
רגע לפני המשך הרשימה, נציין שבשבוע הבא יצטרפו גם 
החדשים של מארק אליהו ופרויקט הילדים המקסים "שירים לעמליה" (עם עלמה זק).

אהוד בנאי וברי סחרוף - היא הופיעה כמו הרוח (מהדורה רגילה ב-59.90 ₪, מהדורה מיוחדת עם ספר ב-79.90 ₪)
פעם בכמה שנים, כשיוצא אלבום חדש לאהוד בנאי או ברי סחרוף, מדובר באירוע של ממש. אז תארו לעצמכם אלבום משותף לשני הענקים הללו...
ב-"היא הופיעה כמו הרוח" השניים מגישים ומנגישים שירי לאדינו בעיבודים חדשים – ובעברית. בנאי וסחרוף מתרגמים, כותבים מחדש, ומעבירים את שירי הלאדינו לשפתנו ולזמננו.
בנאי נחשף לשירת הלאדינו דרך אביו שהיה חברו ושכנו של יצחק לוי, עבורו היו אלה צלילים וטעמים מהבית ומהשכונה. סחרוף שנולד באיזמיר להורים דוברי לאדינו ספג את השירים מהבית, מבטן ומלידה. באלבום המשותף הם מעניקים לשירת הלאדינו גלגול חיים חדש בפרשנותם, תוצר של מבט כפול – מבט לאחור לגילוי מחודש של העבר, לצד מבט קדימה – אל ההמשכיות העממית של מורשת התרבות העברית. 


אורן ברזילי
 - "שומר הלב" (45 ₪)

סוף סוף! 7 שנים עברו מאז יצא 'Sorrow Demons Joy Blizzards', אלבום הסולו המופלא של אורן ברזילי (מחצית מופע הארנבות של ד"ר קספר). לאחר שנים של שמועות על אלבום נוסף באנגלית ('White Lies') ואלבום מעורב, מגיע "שומר הלב" - אלבום הסולו הראשון שלו, כולו בעברית.
בבשנה שעברה יצאו הסינגלים "כל מה שאני רוצה" ו"שומר הלב", המזכירים את ההמנונים המרכיבים את האלבום האחרון של הקספרים. לפני חודש הצטרף "עדן", המנון שנשמע כמו שילוב כמעט בלתי אפשרי בין הצליל שכל כך אהבנו באלבומו המופתי הראשון לבין... זהר ארגוב. עכשיו רק נותר להקשיב לאלבום המלא, ואת הביקורת המלאה שלנו תוכלו לקרוא כאן בקרוב.


עוד אלבום שחיכינו לו הרבה זמן הוא "השמרנים שוב באופנה" של אלון עדר (רק 39.90 ₪!)
חודש וחצי בלבד אחרי שהוציא את אלבום הילדים הקסום עם דנה עדיני, אלון עדר משחרר אלבום רביעי, שלישי תחת הכותרת "אלון עדר ולהקה".
עדר פרץ ב-2011 עם אלבום בכורה אינטימי וקסום שהכיל שירים שכתב ושירי משוררים, ומייד סומן כאחת ההבטחות הגדולות של המוסיקה הישראלית. כבר בסוף אותה שנה הוציא את אלבומו השני "אלון עדר ולהקה", גם הוא זכה לשבחים ומחמאות רבות בקרב מבקרים ושדרני רדיו. האלבום השלישי "סיכום החיים עד עכשיו" מ-2014 הציג שוב את הכישרון הנדיר הזה שלו לייצר אלבומים שנשמעים כמו קלאסיקה ישראלית משנות ה-70. האלבום כלל את הלהיט הגדול ביותר שלו עד כה, 
"קצת אהבה לא תזיק", שמושמע ללא הרף עד היום.
האלבום החדש כולל את הסינגלים המוצלחים "הרבה להגיד", "אל תעזבי אותי" ו"שיר לאמא" (מחווה למיקי קם הגדולה?), שלא משאירים מקום לספק: עדר הוא אחד הדברים היותר טובים שקורים במוסיקה בארץ.
   


תנו תשומת לב גם לאלבום הכפול "אוויר לעוד שנים" של אלדד ציטרין (49.90 ₪) - מוסיקאי במובן הרחב של המילה: פסנתרן, זמר, מלחין, ומולטי אינסטרומנטליסט.
כבר כמה חודשים שאלדד ציטרין הוא אחד הדברים המדוברים ברשת, ולא רק. כמו תזמורת של איש אחד, וכמו שזה נשמע הוא נע בין האינטימי לגדול, כשהוא מופיע עם סט ייחודי שנבנה עבור המופע והוא מקיף אותו 360 מעלות. למעשה הוא שר, יוצר ומנגן את המוסיקה בו זמנית תוך כדי ההופעה, כשהוא משתמש בכלי נגינה שונים וציוד אולפני בצורה יוצאת דופן המרתקת את הצופה לבמה.
אחרי שעבד עם אמיר דדון, מארק אליהו ו
ריטה, והוציא את פרויקט 'Last of songs' עם אירית דקל, יוצא אלבום הבכורה המרתק, ממנו נחשפו 5 שירים שצברו יחד כמעט חצי מליון צפיות. 
הקשיבו/צפו ב-"האם שמעת", "די עם זה", "אוויר לעוד שניים", "עכשיו" ו"חמש דקות".
 


היום יצא גם "חי לא בלחץ" (39.90 ₪) של מלכה באיה, 
להקת הסרף-רוק המוערכת!
האלבום הרביעי 
מסמן את נקודת השיא בהפקה המוסיקלית של מלכה באיה: שילוב סגנונות הרגאיי-רוק עם הגרוב האקוסטי והסאונד החם המוכר שלהם, מביא את המאזין אל תוך חוויה/הזיה מיסטית-רוחנית מזוקקת, שהיא הקסם של הלהקה המיוחדת הזאת.
הים והגלישה – ממשיכים להוות את ההשפעות שהכי מזוהות עם הלהקה, ובהתאם, באלבום יש קאבר ל"כמה חם" של אריק איינשטיין. הנושאים של השירים מספרים פסיפס של חוויות רגשיות אישיות, אמירות חברתיות ועולם מלא בצבעים ותחושת חופש. ההאזנה קלה ועם זאת השירים חודרים עמוק. האלבום החדש מבטא את הרצון של הלהקה לתקשר עם הישראליות של היום ולהוסיף את הגוון שלה, לסגור סיפורי חיים ולפתוח חדשים. להיות על הגל, בתוך המעגל. 


ולסיום, המוסיקאי המפתיע יובל מנדלסון הוא עכשי גם יובל המנוול, שהוציא את אלבום הילדים "שירים לבלה" (רק 39.90 ₪).
המוסיקאי (שייגעצ), שחקן ("החדש של עמרי גורדון"), יוצר ("חתולים על סירת פדלים", "גרעינים"), ואפילו מורה לאזרחות (!) הפך השנה לאבא לבלה הקטנה. 
"שירים לבלה" הוא אלבום חתרני לילדים, להורים ולסתם תמהונים. תשעה שירים עליזים בחרוזים על חגים וחיות, עמים וארצות, מחלות ומלחמות. האלבום, שנולד והתגבש בפינתו של מנדלסון בתכנית "היום בלילה אצל גורי אלפי" והופק מוסיקלית על ידי אסף תלמודי (שי צברי, שולי רנדיוצא במהדורה מצומצמת ומהודרת.