האם זמרת ישראלית חדשה המציאה ז'אנר מוסיקלי חדש?

מאוד קשה להתבלט במציאות המוסיקלית של היום ועוד עם אלבום בכורה. לפחות לפי שני השירים הראשונים שלה, אלכסנדרה שטיין תהיה משב רוח מרענן בנוף המוסיקה בארץ. אלבום הבכורה שלה יכלול שירים באנגלית (הרוב), עברית וגם ברוסית. קשה להגדיר במדויק את הסגנון. הכי קרוב שעולה לי בראש הוא להקה אוונסנס או משהו כמו שרה ברייטמן פוגשת רוק משנות השמונים. מאמנים בארץ אפשר לזהות השפעות של היהודים ומארינה מקסימיליאן. אולי יש פה ז'אנר חדש שיוגדר כרוק רוחני...
כמו לא מעט אמנים היום (דנה ברגר וקורין אלאל למשל), שטיין מוציאה את האלבום שלה בגיוס המונים ואם אתם רוצים להיות הראשונים שטועמים מהאלבום שלה, אתם מוזמנים להיכנס ללינק לפרטים מלאים על האלבום.

שני השירים הראשונים מהאלבום:


האי סטריט בנד של ספרינגסטין תופסים עצמאות

בחודש מרץ, ברוס ספרינגסטין סיים סיבוב מצליח נוסף שהתחיל ב-2016. הצעד הבא שלו אמור להיות שחרור אלבום הסולו שלו שמוכן כבר זמן מה. אחריו אמור לבוא סיבוב סולו. מתי זה יקרה? רק הוא יודע, אבל כנראה שזה יקרה השנה או שנה הבאה. בינתיים חברי הלהקה שלו האי סטריט בנד מנצלים את הזמן הפנוי להוציא אלבומי סולו משלהם, אם זה הסקסופוניסט (מ-2012) ג'ייק קלמונס (אחיין של קלרנס קלמונס, הסקסופוניסט האגדי של הלהקה שנפטר ב-2011), גארי טאלנט והגיטריסט סטיב ואן זאנדט, הידוע גם בתור סילביו מ"הסופרנוס" (וגם מהסדרה שלו "לילהאמר"), שמוציא אלבום ראשון אחרי 18 שנה. האלבום יכלול 12 שירים שהם שילוב של שירים חדשים, חידושים וביצועים חדשים לשירים שכתב לאורך השנים, כמו הסינגל הראשון המצוין, שמזכיר בסגנון את ספרינגסטין עצמו וגם את בוב דילן באלבום שלו מ-1985 'Empire Burlesque' עם צליל כלי נשיפה וזמרות רקע. האלבום המלא יוצא במאי.


אירייז'ר מסרבים להיעלם

אירייז'ר אולי לא זוכים לחיבוק המבקרים בשנים האחרונות כמו במקרה של הפט שופ בויז, אבל מסרבים להיעלם. בשיאם כל אלבום שלהם כבש את פסגת מצעד האלבומים הבריטי. אמנם ימי הזוהר האלה הסתיימו קצת אחרי הלהיט הגדול 'Always' ב-1994, אבל דווקא האלבום שיצא שנה אחרי היה לטעמי הכי טוב שלהם ונשמע כמו 'OK Computer' של עולם הפופ עם שילוב מופלא של אמביינט, פופ והכתיבה הגאונית של וינס קלארק (אקס דפש מוד) והקול הנהדר של אנדי בל. האלבום החדש כנראה לא ישחזר את אותו אלבום חד פעמי, אבל כן ממשיך את מסורת הפופ הנהדרת שלהם. האלבום יוצא במאי ובסוף אותו חודש יש להם שלוש הופעות סולד אאוט בגלזגו, מנצ'סטר ולונדון. ואחרי זה? כמו הפט שופ בויז לפני כמה שנים שחיממו את Take That בוומבלי, אירייז'ר תחמם את הסיבוב המאוד מבטיח של רובי וויליאמס הקיץ (שמתחיל ב-2.6 בשתי הופעות במנצ'סטר ויעבור בערך בכל אירופה) לאלבום המצוין שלו. כאילו שהיינו צריכים עוד סיבה לרצות לראות את הסיבוב הזה. הלוואי והיה עובר שוב בארץ.


קורין אלאל: כאחד האדם

כאמור, גם קורין אלאל פנתה לשיטת גיוס ההמונים לאלבומה החדש שיכלול שירים שהלחינה לטקסטים של יהונתן גפן, מאיר גולדברג, קרן פלס, ארז ברזוליק ושלה עצמה. יהיה מעניין! לפרטים נוספים לחצו כאן.

חימום לפט שופ בויז

הפט שופ בויז חוזרים למחוזותינו ב-10.6 ומעבר ללהיטים הגדולים שלהם, הם יבצעו גם שירים מהאלבום האחרונים שלהם, כולל השניים האחרונים "אלקטריק" ו"סופר" במסגרת ה-'Super Tour'. מומלץ מאוד להקשיב לאלבומים האלה לפני ההופעה, בעיקר לאחרון. 

בונוס: ההופעה של ז'אן מישל ז'אר במצדה

למי שהיה בהופעה של ז'אן מישל ז'אר במצדה ונשאר עם טעם של עוד ולמי שהחמיץ, הנה ההופעה הפשוט נהדרת כמעט במלואה:

נכתב ע"י: עודד רגב.