אז מסתבר שהכניסה המפוארת והדי מפתיעה של טיילור סוויפט אל פסגת מצעד המכירות של 'מוסיקה נטו' בשבוע שעבר לא היתה מקרית. ההפתעה היתה גדולה במיוחד מכיוון שאלבומה הקודם 'Speak Now' מלפני שנתיים הגיע רק עד המקום ה-28 וגם מכיוון שמספרים לנו כל הזמן שהצעירים כבר לא קונים דיסקים...
אז התופעה העולמית לא פסחה על הצעירים (ובעיקר הצעירות) כאן, וסוויפט ממשיכה לשבוע שני בפסגה, הפעם אפילו עם כמות עותקים כפולה משבוע שעבר, הכוללת את המהדורה הרגילה, המהדורה הכפולה ומהדורת המגזין מאלבומה הרביעי 'Red' (הליקון).
והיסטריית הנעורים רק התחילה, כי מחר יוצא כאן האלבום השני של להקת הבנים One Direction, ואפשר להמר כבר עכשיו שהם ימכרו כאן אפילו יותר ממנה ויכבשו בקלות את הפסגה בשבוע הבא. הצעירים כבר לא קונים דיסקים, הא?
מפתיע גם לגלות שאפילו ניל יאנג המאוד פופולארי כאן לא יכול לסוויפט ונכנס אל המקום השני עם אלבומו השני השנה המשותף לקרייזי הורס. האלבום הכפול 'Psychedelic Pill' (התו השמיני) מכר כמות גבוהה יותר ממה שמכרה סוויפט בשבוע שעבר כשנכנסה אל הפסגה, אבל חצי ממה שהיא מכרה השבוע... ביוני השנה, אלבומם 'Americana' (התו השמיני) נכנס אל המקום השלישי ושהה שם 3 שבועות.  
אסף אבידן, ששהה 7 שבועות בפסגה עם 'Different Pulses' (טלמבר), ממשיך למכור יפה, אבל נאלץ לרדת עוד שלב אל המקום השלישי.
פרט לניל יאנג, יש עוד 8 כניסות חדשות אל המצעד, 4 מהן אל עשרת הראשונים: מתי כספי וריקי גל נכנסים אל המקום הרביעי עם "מה זאת אהבה: המופע המשותף" (הליקון), ג'ון קייל מפתיע (מאוד!) עם כניסה חזקה אל המקום החמישי עם 'Shifty Adentures In Nookie Wood' (התו השמיני), פול בנקס (סולן אינטרפול) נכנס ל-7 עם 'Banks' (התו השמיני) וסלין דיון נכנסת ל-8 עם אלבומה החדש בצרפתית 'Sans attendre' (אן.אם.סי). 
השבוע יצאו כמה מהדורות דלוקס לכמה אלבומי מופת, אבל היחידה מהן שנכנסה אל הדירוג (מקום 15) היא מהדורת 45 השנה לאלבום 'Velvet Underground & Nico' (הליקון) של של הוולווט אנדרגראונד בראשותם של לו ריד וג'ון קייל...
ועכשיו מגיעה הכניסה הכי מפתיעה: כמעט חודש אחרי שיצא, "סיטואציה מורכבת" (אן.אם.סי) של רמי קלינשטיין מצליח להיכנס אל המקום ה-23 במצעד, אולי לרגל יום הולדתו ה-50 שצויינה אתמול? 
עוד נכנסים: אוסף שירי הנשים 'Someone Like You' (התו השמיני) ל-24 (כ-3 שבועות אחרי שיצא), גריזלי בר ל-29 עם 'Shields' (שיצא בספטמבר, אבל הגיע השבוע בייבוא מיוחד) והסופר-גרופ Black Country Communion ל-30 עם 'Afterglow' (אן.אם.סי).

המפסיד של השבוע: השבוע מוצאים את עצמם מחוץ לדירוג אפרת בן צור, שהחזיקה במקום החמישי בשבוע שעבר עם 'Robin' (התו השמיני), וסט ריקודי העם הישראלי "צעד קדימה: רוקדים כמו פעם, שרים כמו עכשיו" (Play), שנכנס בשבוע שעבר אל המקום השישי.
אבל המפסידים הגדולים הם מיוז, שאלבומם 'The 2nd Law' (התו השמיני) יצא מהמצעד אחרי שבוע בפסגה, שבועיים במקום השני וירידה חדה אל המקום ה-24 בשבוע שעבר.
 
המנצח של השבוע: טיילור סוויפט עושה השנה במצעדי המכירות את מה שאדל עשתה בשנה שעברה. ועדיין, כמעט שנתיים אחרי שיצא, מפתיע לגלות שהפופולאריות של אדל לא נעצרת. אלבומה '21' (התו השמיני), שהגיע אל המקום השני במצעד השנתי של 2011 (בהפרש של 2% בלבד מברי סחרוף), הגיע אל המקום השלישי במצעד המכירות החצי שנתי ל-2012 ועדיין לא מפסיק למכור! השבוע הוא נמצא במקום העשירי (עם ירידה של 2 שלבים) וה-DVD שלה חוזר אל המקום הראשון במצעד ה-DVD...

5 ה-DVD הנמכרים בשבוע האחרון ב'מוסיקה נטו':
1. אדל - Live At The Royal Albert Hall (התו השמיני)
2. צללים אפלים - הסרט (התו השמיני)
3. Glee: העונה השלישית במלואה (אן.אם.סי)
4. הסיפור של יוסי - הסרט (אן.אם.סי)
5. אנדרה ריאה - And the Waltz Goes On (אן.אם.סי)

הדירוגים משקפים את המכירות בחנות ובאתר 'מוסיקה נטו' בשבוע ה-45 של 2012 (החל מה-4 ועד ה-10 בנובמבר 2012). המצעד משקף את המכירות ב'מוסיקה נטו' בלבד ואינו בהכרח מייצג את המכירות הארציות. לצפייה ברשימת 30 האלבומים הנמכרים, לחצו כאן.