בחמשת השבועות האחרונים התנהל מאבק צמוד על פסגת מצעד המכירות של 'מוסיקה נטו' בין האלבומים החדשים של עידן רייכל ואדל, מאבק כל כך עיקש שהיינו בטוחים שלא יסתיים כל כך מהר...
אבל הוא הסתיים, ומי ניצח? אף אחד מהם - כי בלי ששמתם לב, אלבום הבכורה "השחור החדש" של גיא מזיג הפך ללהיט הכי גדול כרגע, כשהוא מוכר 40% יותר מהמתחרה הכי קרוב.
האלבום עשה כניסה אל המקום השישי לפני שבועיים, החזיק שם שבוע נוסף, והשבוע מטפס 5 שלבים וכובש את הפסגה.
אחריו ממשיך להפתיע האוסף הנוסטלגי הכפול 'Twilight Time', שמטפס 2 שלבים אל המקום השני בשבוע השישי שלו ברצף בין חמשת הראשונים.
ואז מגיע דיויד בואי, שלאחר יום מכירה אחד בלבד כבר נכנס אל המקום השלישי עם אלבומו ה-25 במספר 'Blackstar'. בואי מאוד אהוב בישראל, ואלבומו הקודם 'The Next Day', הראשון שלו מזה 10 שנים, היה האלבום הלועזי הנמכר ביותר של 2013!
עידן רייכל יורד מהמקום הראשון אל הרביעי עם "היד החמה", שבששת השבועות מאז יצא הספיק לשהות 3 שבועות בפסגה.
כמו בשבוע שעבר, גם השבוע גלעד כהנא סוגר את החמישייה הראשונה עם "אפריקה שלי", שבעקבות הצלחתו יצאנו במבצע על כמה מאלבומיו הנבחרים.
פרט לבואי, עוד 5 אלבומים נכנסים אל המצעד: פרויקט 'Junun' של שי בן צור, ג'וני גרינווד (רדיוהד) וה-Rajasthan Express נכנס ל-9, הסט הענק 'The Ties That Bind: The River Collection' של ברוס ספרינגסטין נכנס ל-16 (ולצערנו כבר אזל - ברכות לזוכים לקבלו), אוסף הלהיטים 'Hits 2016' נכנס ל-20, 'Royalty' של כריס בראון ל-23 ו-'The Agent Intellect' המשובח של Protomartyr השתחל ל-28. 
רגע, ואיפה אדל אתם בטח שואלים... אז למרות ש-'25' ממשיך לשבור שיאים חסרי תקדים בכל העולם, אצלנו הוא הסתפק ב-7 שבועות (כולם בין שלושת הראשונים, 4 בפסגה) לפני שהוא צנח 7 שלבים אל המקום התשיעי...   
 


10 האלבומים הנמכרים ב'מוסיקה נטו', 3-9.1.16:

1. גיא מזיג – השחור החדש
2. Twilight Time – אוסף כפול
3. דיויד בואי - Blackstar
4. עידן רייכל – היד החמה

5. גלעד כהנא - אפריקה שלי
6. אלי מגן - איש העולם הבא/ אוסף כפול
7. בילי שוורץ – מחזמר ישראלי מקורי
8. רן ויאיא כהן אהרונוב - ילדי בית העץ (התו השמיני)
9. אדל – 25
10. Junun - Shye Ben Tzur, Jonny Greenwood and the Rajasthan Express
צפו במצעד המלא כאן.

5 ה-DVD הנמכרים ב'מוסיקה נטו', 3-9.1.16:
1. איימי – הסרט
2 עוץ-לי גוץ-לי - המחזמר המלא.
3. מותק של פסטיבל 8 - חגיגה בעולם המים
4. 
החברים של יעל – הגוף שלי הוא רק שלי
5. יהודית רביץ - גם אני רוצה חיבוק