איך התחילה 2017? עם מיטב האלבומים של 2016, כמובן!
בעקבות פרסום דירוג אלבומי השנה של 'מוסיקה נטו' + מבצע על 40 הגדולים בדירוג, מצעד המכירות השבועי הראשון ל-2017 נראה קצת כמו סיכום מוצלח של שנה שעברה עם 15 אלבומים שכיכבו בדירוג השנתי.
מכיוון שבשבוע שעבר פורסם כאן מצעד הנמכרים של השנה לא דיווחנו על המצעד השבועי, אבל כבר בשבוע שעבר אביב גדג' חזר אל הפסגה לאחר שבוע של הפסקה עם אלבומו "שרף אורנים".
זהו השבוע הרביעי של האלבום בפסגה, וזה ממש לא מפתיע לאחר שהוא נבחר לאלבום החודש בסוף נובמבר, ולאחר מכן לאחד מחמשת אלבומי השנה (והישראלי הראשון).
בהפרש לא גדול ממנו נמצא לאונרד כהן, שעולה אל המקום השני עם אלבומו החדש 'You Want It Darker', ובנוסף נמצא במקום ה-20 עם אוסף ה-'Essential' הכפול ובמקום ה-30 עם סט ההופעה המשולש 'Live In Dublin'. 
אלבום השנה שלנו, 'Blackstar' של דיויד בואי, עושה זינוק הישר אל המקום השלישי, וסגנו 'A Moon Shaped Pool' של רדיוהד מזנק אל הרביעי.
את החמישייה הראשונה של השבוע חותם סטינג עם '57th & 9th' (בזכות הוצאת מהדורת הדלוקס) ואחריו 
מגיעים במקום השישי והשביעי  אנסמבל שם טוב לוי עם "שם יש" וחוה אלברשטיין עם "בוא המורה".
עוד אלבום שמפתיע עם חדירה לעשרת הראשונים בזכות הצלחתו בדירוג השנתי הוא 'Love & Hate' של מייקל קיוואנוקה, שעולה אל המקום התשיעי.
ולסיום, 5 אלבומים נכנסו לראשונה אל המצעד: עמיר בניון נכנס ל-8 עם "
מילה ברוח", עברי לידר ועופר מאירי ל-11 עם "עברי לידר עופר מאירי", האוסף הכפול "מנהרת הזמן Platinum" ל-12 (לא נראה שישחזר את ההיסטריה של "רגעי קסם", האלבום הנמכר ביותר של 2016), פסקול 'Sing' ל-17 ו-'Singing Saw' של קווין מורבי נכנס ל-19 רק עכשיו, למרות שיצא באפריל 2016.  


10 
האלבומים הנמכרים ב'מוסיקה נטו', 1-7.1.17:

1. אביב גדג' - שרף אורנים
2. לאונרד כהן - You Want It Darke
3. דיויד בואי - Blackstar
4. רדיוהד - A Moon Shaped Pool
5. סטינג - 57th & 9th (מהדורת דלוקס)
6. אנסמבל שם טוב לוי – שם יש
7. חוה אלברשטיין - בוא המורה
8. עמיר בניון - מילה ברוח
9. מייקל קיוואנוקה - Love & Hate
10. הרולינג סטונס - Blue & Lonesome
>>> למצעד מלפני שבועיים, לנמכרים של 2016.

Image may contain: cat