ההצלחה של 'Different Pulses' (טלמבר), אלבום הסולו הראשון של אסף אבידן, היא לא פחות ממדהימה. האלבום, שיצא בצרפת לפני 3 שבועות וכבר הגיע למעמד של אלבום זהב, חוזר לשבוע מספר 11 בפסגת מצעד המכירות של 'מוסיקה נטו' אחרי עלייה של 7 שלבים.
זהו השבוע ה-22 שלו בתוך חמשת הראשונים במצעד ולמעשה, מאז יצא האלבום בספטמבר 2012, הוא שהה רק 3 שבועות מחוץ לחמשת הגדולים. אם הוא יחזיק בפסגה עוד שבוע אחד בלבד, הוא ישווה את השיא של כל הזמנים, ששיך... לו עם אלבומו 'The Reckoning' עם המוגו'וז מ-2008.
'Different Pulses' כבר הספיק להגיע אל המקום השני במצעד המכירות השנתי של 2012 (בהפרש קטן משלמה ארצי) ואל המקום הרביעי ברשימת אלבומי השנה, ונראה שגם בסוף 2013 הוא יככב ברשימת נמכרי השנה.
אבל הדבר הבולט ביותר במצעד המכירות השבוע הוא השתלטות מוחלטת של אלבומי שמוליק קראוס, שהלך לעולמו לפני שבוע בדיוק. האוסף המשולש "המיטב" (אן.אם.סי) כובש את המקום השני במצעד (בהפרש של 15% בלבד מהמקום הראשון) ועוד 5 אלבומים שלו חזרו אל 16 המקומות הראשונים!
במפתיע, דווקא האוסף "שבעים שמונים" חוזר ל-9 ואחריו מגיעים "אחרי עשרים שנה" (מקום 10), "גלגל מסתובב" (11), "יום רודף יום" (15 ואזל לחלוטין מהמלאי) ו"ביחד ולחוד" עם ג'וזי כץ (16, כנ"ל). 
כמובן שהיכללותם של כל האלבומים הללו במבצע ה-4 ב-100 ₪! המצליח שלנו גרם להם להימכר אפילו יותר מהר.
עוד מעניין למצוא במקום השלישי, בעלייה של 6 שלבים את שלום גד עם אלבום החודש שלנו לדצמבר, הסט המשולש "המצב" (קמע). למה מעניין? כי למרות ההצלחה הגדולה, שכללה 4 שבועות במקום הראשון, כל העותקים שהודפסו אזלו ואין כוונה ליצרם מחדש. אנחנו התכוננו, ונראה שהעותקים שנותרו אצלנו יסיפקו לעוד שבוע אחרון בלבד. כחל הקודם זוכה!
את חמשת הראשונים משלימים האוסף "הנער מאיפנמה" (הליקון) של אנטוניו קרלוס ז'ובים, שיורד 3 שלבים מהפסגה של שבוע שעבר, ופרויקט "היספיקו החיים? - משירי חנוך לוין" (עבודה עברית, הליקון), שיורד שלב אחד.
5 אלבומים נכנסים השבוע לראשונה אל המצעד, חלקם כחודש אחרי יצאו. ראשון הוא אלבום הילדים הנוסטלגי "ילד חן, ילדת חן - שירי הזמר של ילדי היישוב העברי בארץ ישראל 1948-1882" (התו השמיני), שיצא ב-16 בינואר, אבל רק השבוע זכה לתנופה רצינית.
אחריו, 'Holy Fire' (התו השמיני) של ה-Foals נכנס ל-18, 'The Orchestrion Project' (התו השמיני) של פת' מתיני נכנס ל-20, "להתנגן" (עצמאי) של דורון אורסיאנו נכנס ל-22 ואחרין הוא אלבום החודש האחרון שלנו 'We Are The 21st Century Ambassadors Of Peace & Magic' (ייבוא: קמע) של פוקסיג'ן, שנכנס ל-26 אחרי חזרתו למלאי.   
אחרי ההודעה הסופית על הגעתה של אלישה קיז להופעה בישראל, אלבומה החמישי האחרון 'Girl on Fire' חוזר אל המקום ה-21.
זה היה שבוע פחות טוב עבור ערן צור, שרק לפני שבועיים נכנס אל הפגסגה עם "ערן צור ואנסמבל מיתר" (התו השמיני) ואחרי שירד אל המקום השני בשבוע שעבר, הוא אחראי לצניחה של השבוע - 23 שלבים אל המקום ה-25...

10 האלבומים הנמכרים ב'מוסיקה נטו', 17-23.2.2013:

1. אסף אבידן - Different Pulses
2. שמוליק קראוס - המיטב
3. שלום גד והיהלומים - המצב
4. אנטוניו קרלוס ז'ובים - הנער מאיפנמה, אוסף כפול
5. היספיקו החיים? - משירי חנוך לוין
6. לנה דל ריי - Born To Die: Paradise Edition
7. ילד חן, ילדת חן - שירי הזמר של ילדי היישוב העברי בארץ ישראל 1948-1882
8. יוסי בנאי - שירים אחרונים
9. שבעים שמונים - אמנים שונים
10. שמוליק קראוס - אחרי עשרים שנה
לצפייה ברשימת 30 האלבומים הנמכרים, לחצו כאן.

5 ה-DVD הנמכרים ב'מוסיקה נטו', 17-23.2.2013:

1. Bond 50 - מארז כל סרטי ג'יימס בונד (DVD ובלו ריי) (אן.אם.סי)
2. אריק איינשטיין - כמו גדולים (אן.אם.סי)
3. כייף כפל - פסטיבל שירי לוח הכפל (אן.אם.סי)
4. אדל - Live At The Royal Albert Hall (התו השמיני)
5. שלומי שבת - אחד לנשמה אחד למסיבה: הופעה חיה בקיסריה (אן.אם.סי)