מאז יצא אלבומם הקודם 'Clash the Truth' לפני 4 שנים, חברי Beach Fossils הספיקו לחרוש את העולם בסיבוב הופעות מפרך (כולל ביקור בישראל), לככב בסדרה 'Vinyl' של HBO כלהקת Pאנק חלוצית ובעיקר להשתדרג לקראת הוצאת האלבום הבא.  
בעוד שהאלבום הראשון של ההרכב מברוקלין היה יפה אך לא מסעיר [הקשיבו], והשני עם השפעות הניו ווייב היה אדיר אך לא אחיד [הקשיבו], השלישייה משתדרגת עם אלבום לו-פיי/סרף חלומי עם גוון נוסטלגי. גם באלבומם השלישי הם ממשיכים לייצר שירי אינדי-רוק יפים, אבל נראה שהם לקחו צעד גדול קדימה, עם אלבום על-זמני עם השפעה קסומה של העשורים המוסיקלים כי חשובים (כן, ה-60, 70 וה-80). 


'Tangerine', 'Down The Line','Saint Ivy', 'This Year', 'Sugar' (עם סולנית Slowdive)... האלבום כולל רצף די מבריק של 11 קטעים מפתיעים עם מלודיות משגעות, כל אחד מהם עומד יפה בזכות עצמו, אבל הם נשמעים אפילו טוב יותר ברצף. 'Somersault' הוא אלבום נסיעה קייצי משובח שמאוד קל להתאהב בו כבר משמיעה ראשונה. וכמו ממתק, הוא נגמר מהר מידי, בלי שתרגישו. 
נראה שב-4 שנים בלבד, ביץ' פוסיל צברו הרבה ניסיון וביטחון עצמי, והתוצאה היא אלבום אלגנטי, חולמני וזורם - בלי ספק אחד היותר חכמים וכובשים שיצאו השנה.  
[הקשיבו לאלבום במלואו]
(Somersault - Beach Fossils, [קמע 2017, [גם בויניל] נכתב ע"י: ארז לוטרינגר)